ART MEMORY
5th Grade
3 (Tie) Emma Allen, Jaxon Griggs
Participants – Aidan Boston, Christopher Hale, Henry Hale
6th Grade
5 Madison Fouche
6 Skye Hooten
Participants – Andrew Boston, Jaxson Haydel, Jallarion “Gucci” Andrews
7th Grade
2 Carley Blades
3 Keymya Smith
(Tie) Anna Daniels
Participants – Mishon Henderson, Rebekah Nelson
8th Grade
2 Lily Massingill
4 Anthony Gonzales
5 Cruz Alonzo
6 (Tie) Asia Robinson
Participant - Sydney Lightfoot
MUSIC MEMORY
5th Grade
1 Amber Westbrook
2 Carlajah Adger
3 Azya Sumler
5 Ashlyn Cross
6 Priscila Mendez
6th Grade
1 Kelsey Nash
2 Annemarie Hanner
3 Corbyn Wilson
5 Adrick Patterson
6 Kanya Simmons
READY WRITING
5th Grade
Participants – Anna Davis, Sye Stroman, Kailee Ammons
Alternate – Easton Whatley
6th Grade
1 Jason Durr
3 Aurelia Giesler
Participant – Annemarie Hanner
Alternates - Olivia Allen, Branna Haskins
7th Grade
1 Landon Moore
2 Caitlin Morris
4 Hailey Chesworth
8th Grade
5 Alex Matthews
Participants - Sydney Swanson, Morgan Price
LISTENING
5th Grade
4 (Tie) Emma Riojas
Participants – Easton Owens, Rowan Sanchez
Alternate – Madelyn LaBlanc
6th Grade
Participants – Will Woodruff, Chris Swanson, Cooper Swanson
Alternate – Caitlyn Casteel, Heavenly Richardson
7th Grade
1 Gage Whatley
2 Brendan Clayton
5 (Tie) Jacob Sain
Alternate – Presley Braley
8th Grade
3 Brianna Scott
Participants – Maggie Johnson, Brennan Gaston
Alternate – Hallie Woodruff, Cooper McClure
NUMBER SENSE
5th Grade
1 Anna Davis
2 Natalie Halford, Atlanta
4 Chase Kindred
Alternate – Owen Flint
6th Grade
3 Lakyn Bush
5 Riley Elliott
Participant – Eli Stevens
Alternate – Austin Phelps
7th Grade
1 Cassidy Caver
2 Kaleigha Jacobs
3 Lilly Ung
Alternates – Sarah Whatley, Kassidy Gennings
8th Grade
1 Charles Gross
4 Place Brennan Gaston
Participant – Sydney Swanson
Alternate – Briyanna Scott
SOCIAL STUDIES
5th Grade
1 Rowan Sanchez
5 Dekiya Dixon
Participant – Princess Peters
Alternate – Emma Riojas
6th Grade
3 Jonathan Kennedy
Participants – Mason Frost, Lanie Kesterson
Alternate – Kalissa Reliford
7th Grade
2 Coty Hall
5 Caitlynn Morris
Participant – Morgan Thompson
8th Grade
1 Mason Thompson
5 John Hipp
Participant – Matthew Frost
Alternate – Asia Robinson
CHESS PUZZLE
5th Grade
4 Will Davis
6 Emma Allen
Participant – Cason Whatley
6th Grade
Participants – Kiersen Aldridge, Josiah Hunt, Aiden Saffel
Alternate – Art Cain
7th Grade
6 Eli Kinney
Participants – Ahmani Jackson, Rebecca Nelson
Alternate – Presley Humphrey
8th Grade
Participants – Mason Thompson, Avery Whitlow, Zoey Williams,
Alternate – John Hipp
ORAL READING
5th Grade
1 Zoe Hearron
5 Kyle Goodson
Participant – Mya Allen
6th Grade
1 Kennedy Harrison
6 Anne Marie Hanner
Participant – Jordan Pierce
Alternates – SaRina Dykes, Aurelia Giesler
7th Grade
2 Landree Grisham
6 Landon Moore
Participant – Haylie Chesworth
Alternate – ​Riley Halford
8th Grade
Participants – Emma Garrison, Charrity Maxie, Brooklynn Howard
Alternates – Jasman Lindley, Haley Sanford
CALCULATOR
6th Grade
2 Eli Riojas
3 Olivia Allen
6 Aiden Saffel
7th Grade
1 Kassidy Gennings
2 Kaleigha Jacobs
3 Presley Humphrey
8th Grade
1 Charles Gross
2 Sapphire Kerns
3 Brooklyn Howard
MAPS, CHARTS & GRAPHS
6th Grade
1 Andrew Allen
4 (Tie) Connor Ethridge, Carmello Henderson
Alternate – Kym Sheppard
7th Grade
5 Coty Hall
6 Morgan Thompson
Participant – Katy Horn
Alternate – Dawson Cole, Haley Stebleton
8th Grade
Participants – Galexi Jett, Ashton Vaughan, John Hipp
Alternate – James Thurston
EDITORIAL WRITING
6th Grade
1 Aurelia Giesler
6 Sky Hooten
Participant – Madison Fouche
7th Grade
3 Cami Fincher
5 Kinsey Thomas
6 Morgan Grider
Alternate – Lilly Ung
8th Grade
1 Sydney Swanson
2 Sydney Lightfoot
6 Erin Landry
Alternates – Victoria Scott, Jaci Corn
IMPROMPTU
6th Grade
4 Carmello Henderson
Participants – Jason Durr, Kym Sheppard
Alternates – Diamond King, Alex Larry
7th Grade
3 Emma Johnson
Participants – Meriyah Martin, Cassidy Caver
Alternate – Mishon Henderson
8th Grade
1 Maggie Bobbitt
2 Maggie Johnson
Participant – Briyanna Scott
Alternate – Mason Thompson
SCIENCE
7th Grade
2 Landon Moore
4 Gage Whatley
6 Caitlin Morris
Alternate – Andrew Wommack
8th Grade
1 Mason Thompson
4 Charles Gross
Participant – Kadence Kesterson
Alternate – Matthew Thompson
MODERN ORATORY
6th Grade
1 Laney Endlsey
3 Kara Carnely
5 Jason Durr
7th Grade
3 Lillian Ung
4 Caitlin Morris
Participant – Carlos Cortes
8th Grade
4 Haley Sanford
6 Coriunna Dickerson
Participant – Alyssa Cortes
Alternates – Katherine Rich, Maggie Bobbitt
SPELLING
5th Grade
2 Jaxon Griggs
6 Emma Allen
Participant – Trinity Adams
Alternate – Kaleb Wall
6th Grade
3 (Tie) Damien Bourg, Dakota Cortes
Participant – Nathan Byrd
Alternate – Andrew Allen
7th Grade
2 Cassidy Caver
3 Kinsey Thomas
Participant – Presley Humphrey
Alternate – Carley Blaydes
8th Grade
1 Morgan Price
2 Presley Lenaway
4 Madison Tomlin
Alternate – Hallie Woodruff
MATHEMATICS
6th Grade
2 Andrew Allen
4 Austin Phelps
5 Eli Stevens
Alternate – Riley Elliot
7th Grade
2 Haylie Chesworth
3 Cassidy Caver
4 Riley Halford
Alternate – Abbie Duits
8th Grade
1 Charles Gross
5 Brennan Gaston
Participant – Briyanna Scott
Alternate – Sapphire Kerns
DICTIONARY SKILLS
5th Grade
5 Cason Whatley
Participants – Khia Steger, Easton Whatley
Alternate – Peyton Gaston
6th Grade
4 Kinlee Hamilton
Participants – Madeline Melder, Maci Rowe
Alternates – Kalissa Reliford, Kym Sheppard
7th Grade
3 (Tie) Ingrid Baizabal
5 Andrew Wommack
Participant – Kaymay Smith
Alternate – Lilly Ung
8th Grade
4 Maggie Johnson
Participants – Cooper McClure, Maggie Bobbitt